Поздравляем с Юбилеем Попова Еремея Прокопьевича!!!

• 21 Апреля 2017

Поздравляем с Юбилеем Попова Еремея Прокопьевича!!!

Биллиилээх учуонай, опыттаах педагог, ахтыыбынай общественник, ХИФУ профессора, философскай наука кандидата, научнай-чинчийэр уонна педагогическай үлэ маастара, Россия үрдүкү профессиональнай үөрэхтээһинин бочуоттаах үлэһитэ, СССР үрдүк үөрэҕин туйгуна, «Учууталлар учууталлара», «Гражданская доблесть», «Доблестная семья г. Якутска» бэлиэлэр хаһаайыннара,  Мэҥэ-Хаҥалас улууһун бочуоттаах олохтооҕо, тыыл уонна үлэ бэтэрээнэ, ытыктыыр коллегабыт Попов Еремей Прокопьевич бу күннэргэ 85 сааскын туолбут өрөгөйдөөх күҥҥүнэн истиҥник, иһирэхтик эҕэрдэлиибит! Эн 45 сыл таһаарыылаах үтүө үлэҕинэн киэҥ туттабыт, эдэр ыччакка ийэ дойдуну таптыырга, бэриниилээх буоларга, интернациональнай догордоһуу курдук дулҕатыйбат өйү-санааны тиспитиҥ,үөрэтэр ыччаккар анаан 170-тан тахса научнай үлэлэри таһаарбыккын үрдүктүк сыаналыыбыт, өр сылларга «Знание» обществаны салайсан, местком бэрэссэдээтэлинэн, университетка интернациональнай доҕордоһуу кулуубун тэрийэн таһаарыылаахтык  үлэлээбитиҥ биһиэхэ үтүө холобур буолар! Саха республикатыгар элбэх ахсааннаах үрдүк үөрэхтээх ыччаты бэлэмнээн, олох киэҥ аартыгар үктэннэрбиккинэн, сүбэҥ - амаҥ, бэриниилээх үлэҥ, истиҥ кыһамньын иһин барҕа махталбытын тириэрдэбит!
      Баҕарабыт кырдьыыга бэриммэккэ, кэргэниҥ, оголоруҥ, сиэннэрин, хос сиэннэриҥ өйөбүллэринэн, истин сыһыаннарынан, аймах-билэ дьонун тапталларынан, бииргэ үлэлээбит дьонуҥ  ытыктабылын ылынан өссө да уЬуннук олор, доруобайдык сырыт!

Финансово-экономическай институт коллектива уонна профбюрота

Известному ученому, опытному педагогу, активному общественнику, кандидату философских наук, профессору,  отличнику высшей школы СССР, почетному работнику высшего профессионального образования Российской Федерации, обладателю знака «Учитель учителей», почетному работнику ЯГУ, почетному гражданину Мегино-Кангаласского улуса, ветерану тыла и труда, удостоенного знаков «Гражданская доблесть», « Доблестная семья г. Якутска»
     Еремею Прокопьевичу Попову исполнилось 85 лет. Свыше 40-ка лет Еремей Прокопьевич связал свою судьбу  с судьбой университета. Его научный, общественный и педагогический  труд неоценим. Он признанный учитель-наставник молодежи и студентов, любящий своих студентов,  хороший лектор, имеет свыше 170-ти научных публикаций. Востребованы его учебно-методические разработки по курсу «Социология». Был организатором общества «Знание», председателем Клуба интернациональной дружбы (КИД), пропагандистом интернационально-патриотических ценностей. Инициативный активный, творческий работник, имеющий организаторские таланты Еремей Прокопьевич внес немалый вклад в развитии университетского образования, не уронил честь и авторитет родного университета, упрочил и укрепил своей работой и общественной деятельностью вечно молодого и процветающего Alma-Mater. Отец 3 детей, 4 внуков, 2 правнуков. В эти прекрасные дни Вашего юбилея, наш дорогой Еремей Прокопьевич, примите самые искренние поздравления и пожелания

Коллектив и профбюро Финансово-экономического института